Pomagamy dziecku i jego rodzicom przystosować się do nowego życiowego wyzwania. adapt

Nasze Przedszkole to przyjazne miejsce, gdzie w pierwszych tygodniach pobytu w Przedszkolu pomagamy dziecku i jego rodzicom przystosować się do nowego życiowego wyzwania, jakim jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej. 

Rodzice maluszka, który rozpoczął uczęszczanie do Przedszkola mają możliwość stałego kontaktu z nami, mogą telefonicznie i mailowo na bieżąco uzyskiwać informacje na temat samopoczucia dziecka. Cały personel, a przede wszystkim Kierownik Przedszkola oraz pedagog przedszkolny, służy im radą oraz wspiera ich i dziecko tak, by ułatwić im proces adaptacji do nowej sytuacji.

Stwarzamy także przyszłym przedszkolakom możliwość uczestnictwa w specjalnie  dla nich przeznaczonych zajęciach adaptacyjnych. Zajęcia te są urozmaicone, atrakcyjne, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Zawierają w sobie elementy zabaw i zajęć plastycznych, muzycznych, ruchowych. Dzięki nim dzieci i rodzice mają możliwość poznania naszego Przedszkola, przyzwyczajenia się do nowego miejsca, poznania personelu przedszkolnego i rówieśników.

Dla dzieci zapisanych do Przedszkola od września nowego roku szkolnego przewidujemy specjalny pogram zajęć adaptacyjnych w ich własnych grupach, odbywajacy się w sierpniu. Wszystkie dzieci i ich Rodzice otrzymują listowne  i mailowe zaproszenie na te zajęcia.

Podczas zajęć adaptacyjnych zachęcmy rodziców i opiekunów do pozostawienia dziecka pod opieką personelu przedszkolnego i odebraniu go po godzinie zabawy.
 

Uwaga! Na zajęcia zapraszamy po uprzednim umówieniu się na nie telefonicznie pod przedszkolnym numerem telefonu (22 853 72 91 lub  22 843 94 18).

 

Fotolia 58908539 XS