O PRZEDSZKOLU

GRUPY PRZEDSZKOLNE

W Przedszkolu obowiązuje podział na pięć grup:

Jeżyki

Misie

Króliczki

Tygryski

Pszczółki

POSIŁKI

Wszystkie posiłki przygotowywane są w Przedszkolu

Na miejscu działa nasza własna, przedszkolna kuchnia. Nigdy nie korzystaliśmy i nie korzystamy z cateringu, ponieważ posiłki przygotowywane na miejscu są zawsze ciepłe i świeże, a także smaczniejsze i zdrowsze niż dania dowożone.  Uważamy, że w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym sposób odżywiania i prawidłowo zbilansowana i zdrowa dieta, mają ogromne znaczenie dla ich dalszego rozwoju. Możemy także czas wydawania posiłków oraz długość ich trwania dostosować indywidulanie do potrzeb różnych grup wiekowych.

Zapewniamy naszym przedszkolakom:
cztery smaczne, domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad i dwa podwieczorki. Jadłospis jest bardzo urozmaicony, dostosowany do potrzeb żywieniowych dzieci, bogaty w owoce sezonowe i warzywa. Dzieci nie otrzymują podczas posiłków w Przedszkolu słodyczy, batonów, ciastek, słodzonych napojów gazowanych. Uwzględniamy także zalecenia dietetyczne dla dzieci z alergiami pokarmowymi, dla takich dzieci przygotowujemy posiłki indywidualnie, po dokładnym omówieniu diety dziecka i ustaleniu jej szczegółów z rodzicami.

PLAN DNIA PRZEDSZKOLAKA

W ramach codziennych zajęć dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. Codziennie:
  • dzieci uczą się języka angielskiego,
  • mają zajęcia dydaktyczne ze swoimi nauczycielami,
  • uczestniczą w zajęciach dodatkowych:
muzyczno–ruchowych, artystyczno-plastycznych, tańcu, gimnastyce korekcyjnej, rytmice.
Oprócz zajęć dydaktycznych i zajęć w salach zabaw, dzieci codziennie bawią się w specjalnie dla nich przygotowanym przedszkolnym ogrodzie lub wychodzą na spacery do pięknego parku sąsiadującego z Przedszkolem – Królikarni, popołudniu mają zajęcia w klubach zainteresowań, każdego dnia w innym klubiku.

GODZINY OTWARCIA: Przedszkole czynne jest od 7.30 do 18.30.

NAUCZYCIELE

Grupami 2 - latków oraz 3 - latków
opiekują się zawsze dwie osoby, od 4-latków jest to jeden nauczyciel. Wychowawcy w naszym Przedszkolu posiadają wykształcenie pedagogiczne  i odpowiednie przygotownie do pracy z dziećmi. Nauczyciele codziennie prowadzą w swoich grupach zajęcia dydaktyczne, towarzyszą także dzieciom podczas zajęć dodatkowych, prowadzonych przez anglistów, nauczycieli tańca, muzyki, gimanastyki, rytmiki, szachów, sztuk walk etc.
Wszyscy nauczyciele
– zarówno prowadzący grupy, jak i nauczyciele zajęć dodatkowych –  muszą nie tylko posiadać odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi, lecz również wiedzieć, jak zachęcić i skutecznie wspierać dziecko w jego indywidualnym rozwoju. Zajęcia prowadzone przez wszystkich nauczycieli w naszym Przedszkolu są regularnie hospitowane przez Kierownika Przedszkola, który sprawuje nadzór nad prawidłowym ich przebiegiem.

PSYCHOLOG, LOGOPEDA

Aby skutecznie wspierać rozwój dzieci

w naszym przedszkolu zapewniamy stałą opiekę:

• logopedy
• psychologa

Służą oni rodzicom naszych przedszkolaków radami oraz oceniają rozwój dziecka i pomagają rozwiązywać ewentualne problemy.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Koszt zajęć dodatkowych jest wliczony w czesne Należą do nich między innymi:

z języka angielskiego

podczas których dzieci uczą się rozumieć nowy język i komunikować w nim

artystyczno - plastyczne

rozwijają zdolności manualne i usprawnić pracę dłoni, co pomaga w późniejszej nauce pisania, rysowania, gry na instrumentach muzycznych

rozkminki matematyczne

uczą dzieci logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, rozwijają zdolności matematyczne

gimnastyka korekcyjna

dzięki którym dbamy o sprawność fizyczną dzieci i korekcję wad postawy

rytmika

przedszkolaki uczą się tańczyć, śpiewać i grać na prostych instrumentach
Ponadto dzieci mogą uczestniczyć także w odpłatnych zajęciach dodatkowych. W naszej ofercie są m.in.:

— Zajęcia z baletu

— Taniec

— Nauka pływania na basenie

— Szachy

— Transformersi

— Ceramika

— Ju-jitsu

KLUBY ZAINTERESOWAŃ

W naszym Przedszkolu istnieją kluby zainteresowań, które pobudzają wyobraźnię dzieci, wspierają ich rozwój oraz pomagają im lepiej poznać świat. Codziennie przedszkolaki uczestniczą w innym klubie, gdzie każdy z nich może znaleźć coś dla siebie. Proponujemy dzieciom uczestnictwo w klubikach:

— małego sportowca

— kulinarnym

— czytelnika

— małego odkrywcy

— teatralnym

— gier planszowych

— "zrób to sam"

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Nasze Przedszkole to przyjazne miejsce, gdzie w pierwszych tygodniach pobytu w Przedszkolu pomagamy dziecku i jego rodzicom przystosować się do nowego życiowego wyzwania, jakim jest rozpoczęcie edukacji przedszkolnej.
Rodzice maluszka, który rozpoczął uczęszczanie do Przedszkola mają możliwość stałego kontaktu z nami, mogą telefonicznie i mailowo na bieżąco uzyskiwać informacje na temat samopoczucia dziecka. Cały personel, a przede wszystkim Kierownik Przedszkola oraz pedagog przedszkolny, służy im radą oraz wspiera ich i dziecko tak, by ułatwić im proces adaptacji do nowej sytuacji.
Stwarzamy także przyszłym przedszkolakom możliwość uczestnictwa w specjalnie dla nich przeznaczonych zajęciach adaptacyjnych. Zajęcia te są urozmaicone, atrakcyjne, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Zawierają w sobie elementy zabaw i zajęć plastycznych, muzycznych, ruchowych. Dzięki nim dzieci i rodzice mają możliwość poznania naszego Przedszkola, przyzwyczajenia się do nowego miejsca, poznania personelu przedszkolnego i rówieśników.
Dla dzieci zapisanych do Przedszkola od września nowego roku szkolnego przewidujemy specjalny pogram zajęć adaptacyjnych w ich własnych grupach

OPŁATY

Czesne w Przedszkolu obejmuje:

• wszystkie zajęcia dodatkowe,
• codzienny język angielski,
• zajęcia w klubach zainteresowań,
• wszelkie imprezy okolicznościowe.

 

• wizyty zaproszonych do Przedszkola gości,
• wyjścia do teatru, kina, muzeów etc.,
• wszystkie wycieczki,
• inne atrakcje organizowane przez Przedszkole.

 

Czesne obejmuje także:
• wszelkie pomoce dydaktyczne,
• podręczniki, w tym podręczniki do nauki języków obcych,
• opiekę psychologa, w tym konsultacje z rodzicami,
• bilanse rozwojowe prowadzone przez logopedę przedszkolnego 2 razy w roku szkolnym.

SZKOŁA PODSTAWOWA

Na Mokotowie, przy ul. Niedźwiedziej 46
prowadzimy międzynarodową Szkołę Podstawową MULTISCHOOL INTERNATIONAL SCHOOL. Nasza Szkoła jest placówką o charakterze dwujęzycznym, międzynarodowym, polsko-angielskim, z naciskiem położonym także na rozbudowany program nauki drugiego języka obcego (języka niemieckiego). Jest to placówka o rozszerzonym profilu językowym, ukierunkowana na bardzo dobre nauczanie polskiej podstawy programowej, z jednoczesną nauką dwóch języków obcych. Szkoła mieści się we własnym budynku z salą gimnastyczną, biblioteką, pracowniami przedmiotowymi, świetlicą, pełnym zapleczem dydaktycznym i administracyjnym.
Dzieci, które są absolwentami
naszych Przedszkoli, są przyjmowane do Szkoły bez egzaminów wstępnych. Szkoła posiada pełną akredytację Kuratorium Oświaty oraz MEN dla wszystkich programów nauczania, w tym programów nauczania języka angielskiego i niemieckiego. Informujemy także, że nabór do Szkoły trwa. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 600 02 44 80 oraz pisząc na adres sekretariat@multischool.pl oraz na www.multischool.pl. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Scroll to Top