W ramach codziennych zajęć dbamy o wszechstronny rozwój dzieci. little girl

 

PLAN DNIA PRZEDSZKOLAKA

Fotolia 45012367 Lplandnia
 
W ramach codziennych zajęć dbamy o wszechstronny rozwój dzieci.
 
Codziennie:

  • dzieci uczą się języka angielskiego,
  • mają zajęcia dydaktyczne z swoimi nauczycielami,
  • uczestniczą w  zajęciach dodatkowych: 

            muzyczno–ruchowych, 
            artystyczno-plastycznych, 
            tańcu,
            gimnastyce korekcyjnej,
            rytmice.

Oprócz zajęć dydaktycznych i zajęć w salach zabaw, dzieci codziennie bawią się w specjalnie dla nich przygotowanym przedszkolnym ogrodzie lub wychodzą na spacery do pięknego parku sąsiadującego z Przedszkolem - Królikarni, popołudniu mają zajęcia w klubach zainteresowań, każdego dnia w innym klubiku.

 

GODZINY OTWARCIA: Przedszkole czynne jest od 7.30 do 18.30.

 

 

GRUPY PRZEDSZKOLNE

 Fotolia 46222871 XS
 
W Przedszkolu obowiązuje podział na pięć grup wiekowych:

  •  2-latki, 
  •  3-latki,
  •  4-latki,
  •  5-latki,
  •  6-latki (zerówka).

 

Każda grupa liczy do 16 dzieci.
 

Najmłodszymi przedszkolakami (2-latkami ; 3-latkami) opiekuje się dwóch wychowawców.


 

POSIŁKI

 

Fotolia 45012367 Lposilki
 
Wszystkie posiłki przygotowywane są w Przedszkolu, gdyż na miejscu działa nasza własna, przedszkolna kuchnia. Nigdy nie korzystaliśmy i nie korzystamy z cateringu, ponieważ posiłki przygotowywane na miejscu są zawsze ciepłe i świeże, a także smaczniejsze i zdrowsze niż dania dowożone.  Uważamy, że w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym sposób odżywiania i prawidłowo zbilansowana i zdrowa dieta, mają ogromne znaczenie dla ich dalszego rozwoju. Możemy także czas wydawania posiłków oraz długość ich trwania dostosować indywidulanie do potrzeb różnych grup wiekowych.

Zapewniamy naszym przedszkolakom cztery smaczne, domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad i dwa podwieczorki.

Jadłospis jest bardzo urozmaicony, dostosowany do potrzeb żywieniowych dzieci, bogaty w owoce sezonowe i warzywa. Dzieci nie otrzymują podczas posiłków w Przedszkolu słodyczy, batonów, ciastek, słodzonych napojów gazowanych.

Uwzględniamy także zalecenia dietetyczne dla dzieci z alergiami pokarmowymi, dla takich dzieci przygotowujemy posiłki indywidualnie, po dokładnym omówieniu diety dziecka i ustaleniu jej szczegółów z rodzicami.
 
  

 

NAUCZYCIELE
 

Fotolia 58686907 Mnauczyciele1


Grupami 2 - latków oraz 3 - latków opiekują się zawsze dwie osoby, od 4-latków jest to jeden nauczyciel. Wychowawcy w naszym Przedszkolu posiadają wykształcenie pedagogiczne  i odpowiednie przygotownie do pracy z dziećmi.

Nauczyciele codziennie prowadzą w swoich grupach zajęcia dydaktyczne, towarzyszą także dzieciom podczas zajęć dodatkowych, prowadzonych przez anglistów, nauczycieli tańca, muzyki, gimanastyki, rytmiki, szachów, sztuk walk etc.

Wszyscy nauczyciele - zarówno prowadzący grupy, jak i nauczyciele zajęć dodatkowych -  muszą nie tylko posiadać odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi, lecz również wiedzieć, jak zachęcić i skutecznie wspierać dziecko w jego indywidualnym rozwoju.

Zajęcia prowadzone przez wszystkich nauczycieli w naszym Przedszkolu są regularnie hospitowane przez Kierownika Przedszkola, który sprawuje nadzór nad prawidłowym ich przebiegiem.

Dwa razy w ciagu roku szkolnego Rodzice otrzymują, przygotowany przez wychowawcę prowadzącego grupę, raport podsumowujący osiągnięcia dziecka, jego umiejętności  i rozwój.
 
  

PEDAGOG, LOGOPEDA

 

Fotolia 45012367 Logopeda
 
Aby skutecznie wspierać rozwój dzieci w naszym przedszkolu zapewniamy stałą opiekę:

  • logopedy
  • pedagoga
Służą oni rodzicom naszych przedszkolaków radami oraz oceniają rozwój dziecka i pomagają rozwiązywać ewentualne problemy.
 
 
Informacje dotyczące RODO: